Суккот у Брукліні
Ми живемо в Америці – у Великій країні, де сміливо можемо сповідувати будь-яку релігію та відзначати свята. Свобода віросповідання закріплена в Конституції США і є основною американською цінністю і загальним правом людини.
Свято Суккот у 2023 році розпочалося ввечері 29 вересня і тривало сім днів, до 6 жовтня. Багато хто бачив на вулицях Брукліна і в різних районах Нью-Йорка тимчасові будівлі — курені, які називаються Суккі.
Наприклад, у відомому Brooklyn Collеge, завдяки якому багато хто отримав хорошу американську освіту, ставши успішними лікарями, фінансистами, адвокатами та ін., згадують, де отримали перший ступінь освіти, який став вирішальним для подальшої кар'єри. У Brooklyn Collеge з повагою ставляться до різних релігій. Наприклад, студенти представники Chabad Brooklyn Collеge побудували Шалаш-Сукку, де із задоволенням провели час: смачно поїли, зустрілися з President Michelle J. Anderson, Chancellor Felix V. Matos Rodriguez.
Багато цікавого дізналися студенти про свято та історію Америки від Executive Director Rabbi Moshe Raichik. Велику роботу для святкування Суккота провели студенти - представники Chabad Brooklyn Collеge: President Joshua Koegel, Vice President Anna Lagunova, Board Officer Mordechai Lev та ін.
Ну а в Брукліні, в маленькій Одесі, на Брайтоні, де нині дуже змінилася чисельність єврейського населення, все ж таки відзначають єврейські великі свята. У трьох синагогах на Брайтоні було збудовано Суккі, де парафіяни чудово провели час. Під керівництвом Раббая Герша Окунева, Габая Айзіка Лібермана відомий архітектор Яків Фрідман, автор мінори на Брайтоні, спроектував доладну Сукку великого розміру, яка збирається без шурупів. На Брайтоні з великою повагою ставляться до Раббаїв Давида Окунева і Натана Арістер, оскільки вони роблять багато хорошого. Було дуже приємно зустріти на Брайтоні молодих хлопців, студентів з Ізраїлю, уродженців України, у мобільному курені-Сукку, які чудово співали та танцювали. Вони розповіли, що їхні батьки не евакуювалися та перебувають в Україні.
Особливу увагу Тора приділяє закінченню свята, коли на сьомий день, званий Хоша'на Рабба, євреї обходять синагогу сім разів. Все, що пов'язане із Суккотом, Тора подає виключно у веселому, святковому дусі. І заповіді, призначені для осіннього свята, пройняті радістю та веселощами. Цього року закінчення свята було затьмарено, і коли я писала цю статтю, в синагогах усього світу молилися і оплакують загиблих в Ізраїлі.
Марина Лагунова